Opiekun koła:
– dr inż. Krzysztof Feja
Zasłużeni członkowie koła:
– Kamil Dałkowski
– Cezary Zimnicki
– Sebastian Marat
– Sylwester Makowski
– Michał Środa
– Marcin Frydrych
– Sebastian Starosta
– Daniel Szymczak
– Rafał Ścibiorek
– Jarosław Klejbach
– Wajszczyk Mateusz
– Kotynia Rafał
– Kowalski Krzysztof
-Dariusz Drązkowicz
-Piotr Rosiak
W ramach działalności koła realizowaliśmy następujące zadania:
· Zorganizowanie szkolnego konkurs „Wyścigi robotów”
- Stworzenie pracowni sterowników PLC, mikroprocesorów, robotyki.
- Organizowanie pokazu prac w ramach Dni otwartych szkoły
- Prezentowanie efektów działalności kołą na Święcie Powiatu.
- Tworzenie i modernizacja stanowisk badawczych
- Organizowanie szkolnego etapu konkursu „Najciekawsza konstrukcja”
- Stworzenie nagłośnienie sali gimnastycznej i radiowęzła.
- Przygotowania do występów w ogólnopolskich konkursach i zwodach mechatronicznych.
Na zakończenie roku 2017/2018 nagrody dla najlepszego ucznia zawodowca w każdej klasie naszego technikum mechatronicznego (ITM, IITM i IIITM) sponsorował zakład "SuperDrob".
Sukcesy naszego Koła Mechatroniki:
Rok szkolny 2005-2006:
- Zajęcie I miejsca w Ogólnopolskim Konkursie na Najciekawszą Konstrukcję Robota Amatorskiego na Festiwalu Robotów „CybAiRBot” 2006 (konkurs dedykowany dla studentów uczelni wyższych).
- Nasi uczniowie prezentowali swoje prace na wystawie robotów zorganizowanym przez Zakład Sterowania Robotów Wydziału Elektrotechniki i Elektroniki Politechniki Łódzkiej.
Rok szkolny 2006-2007:
- Dojście do ćwierć finału Zawodów Sumo Robotów na ogólnopolskim Festiwalu Robotów „CybAiRBot” 2007 (W zawodach wzięły udział 57 roboty skonstruowane przez studentów uczelni wyższych). Drugi skonstruowany przez nas robot dotarł do 1/8 finału.
- Sukcesy odniesione w II wojewódzkim konkursie: Najlepsza praca modelowo – konstrukcyjna w szkołach elektrycznych, elektronicznych i mechanicznych organizowanym przez Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego. Do konkursu zgłosiliśmy aż siedem konstrukcji.
- W Kategorii „Profesjonaliści” nasi uczniowie zajęli I i II miejce oraz wyróżnienie.
- W Kategorii „Pierwsze kroki”, w której nie przyznano trzeciego miejsca a nasi uczniowie otrzymali wyróżnienie.
Rok szkolny 2007-2008:
- Zajęcie drugiego i trzeciego miejsca w III wojewódzkim konkursie: Najlepsza praca modelowo – konstrukcyjna w szkołach elektrycznych, elektronicznych i mechanicznych organizowanym przez Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego.
- Wszystkie trzy skonstruowanie roboty SUMO przeszły do rozgrywek grupowych na Ogólnopolskim Festiwalu Robotów „CybAiRBot” 2008. Jeden z skonstruowanych robotów „Czesio” wygrał zawody zorganizowane w Łódzkim Experymentarium przez Politechnikę Łódzką.
- Zajęcie trzeciego miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Sumo Challenge rganizowanych przez Instytut Automatyki Politechniki Łódzkiej w którym wystartowało kilkanaście drużyn studentów uczelni technicznych z całej Polski.
Rok szkolny 2008-2009:
- Zajęcie pierwszego miejsca w V Wojewódzkim Konkursie: Najlepsza praca modelowo – konstrukcyjna w szkołach elektrycznych, elektronicznych i mechanicznych organizowanym przez Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego.
- Zajęcie trzeciego miejsce w ogólnopolskich Zawodach Sumo Robotów na ogólnopolskim Festiwalu Robotów „CybAiRBot” 2009 (W zawodach wzięły udział 44 roboty skonstruowane przez studentów uczelni wyższych z całej Polski).
- Zajęcie pierwszego miejsce w ogólnopolskich rozgrywkach Sumo Challenge organizowanych przez Instytut Automatyki Politechniki Łódzkiej w którym wystartowało kilkanaście drużyn studentów uczelni technicznych z całej Polski i Hiszpanii.
Rok szkolny 2009-2010:
- Zajęcie pierwszego miejsca w Ogólnopolskich Zawodach Robotów Sumo na ogólnopolskim Festiwalu Robotów „Robotc Arena” 2009 organizowanym przez Politechnikę Wrocławską.
- Zajęcie drugiego miejsca w VI Wojewódzkim Konkursie: Najlepsza praca modelowo – konstrukcyjna w szkołach elektrycznych, elektronicznych i mechatronicznych w kategorii profesjonaliści i wyróżnienia w kategorii pierwsze kroki organizowanym przez ŁCDNiKP.
BAJA mobilny manipulator sterowany podczerwienią.
Wykonali go Mateusz Wajszczyk i Rafał Ścibiorek. Opiekunem grupy był dr inż. Krzysztof Feja
· Zajęcie drugiego miejsce w katorgi „Sumo” na Międzynarodowych Zawodach Robot Challenge Wiedeń 2010 gdzie wystartowało kilkadziesiąt robotów z całej Europy.
Rok szkolny 2010-2011:
- Wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie: Najlepsza praca modelowo – konstrukcyjna w szkołach elektrycznych, elektronicznych i mechanicznych organizowanym przez ŁCDiKP.
Rok szkolny 2012-2013:
- Zajęcie pierwszego miejsca (D. Drążkowicz ITM) w Wojewódzkim Konkursie: Najlepsza praca modelowo – konstrukcyjna w szkołach elektrycznych, elektronicznych i mechanicznych organizowanym przez Łódzkie Centrum. Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego pod patronatem SEP. Nagrodzona praca to robot inspekcyjny „Gadżet”.
Rok szkolny 2013-2014:
- Zajęcie pierwszego miejsca (D. Drążkowicz IITM) w Wojewódzkim Konkursie: Najlepsza praca modelowo – konstrukcyjna w szkołach elektrycznych, elektronicznych i mechanicznych organizowanym przez Łódzkie Centrum. Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego. Nagrodzony projekt to sześcionożny robot kroczący „Spider-boot”.
Rok szkolny 2016-2017:
- Czterech uczniów ( P.Krawczyk, M.Kruś, B. Strumian, D. Strzyż) – zakwalifikowało się do drugiego etapu (eliminacje okręgowe) XLIII edycji ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Technicznej.
- Zajęcie drugiego miejsca (M.Kruś IITM) w Wojewódzkim Konkursie: Szkolna Liga Mechatroniki organizowanym przez Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego.
Rok szkolny 2017-2018:
- Zajęcie drugiego miejsca (P. Rosiak IITM) w Wojewódzkim Konkursie: Najlepsza praca modelowo – konstrukcyjna w szkołach elektrycznych, elektronicznych i mechanicznych organizowanym przez Łódzkie Centrum. Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego. Nagrodzony projekt to „Refleksometr”.
- Zajęcie drugiego miejsca (P. Rosiak IITM) w Wojewódzkim Konkursie: Szkolna Liga Mechatroniki organizowanym przez Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego.
- Jeden uczeń (A. Kompa) zakwalifikował się do drugiego etapu (eliminacje okręgowe) XLIV edycji ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Technicznej.
Zdjęcia Koła Mechatronicznego
(Zdjęcia urządzeń, które zostały wykonane na kole mechatroniki)Zdjęcia Koła Mechatroniki NEWSukcesy Koła Mechatronicznego
(Sukcesy koła mechatronicznego w latach 2005-2008)