Księgozbiór

Księgozbiór Biblioteki

W księgozbiorze biblioteki są książki z następujących dziedzin wiedzy:

elektrotechnika, elektronika, mechanika, chemia, fizyka, matematyka, budownictwo, BHP, psychologia, pedagogika, filozofia, językoznawstwo, nauka o literaturze i inne.

Posiadamy bogaty zbiór lektur, opracowań i analiz literackich z języka polskiego. Ponadto można wypożyczyć książki zgodne ze swoimi zainteresowań z takich działów jak: podróżnicze i przygodowe, fantastyka, sport, hobby, literatura wojenna, literatura miłosna i inne.

W biblioteczce mieszczą się także pozycje z działów: poezja, dramat, powieści, opowiadania, nowele z literatury polskiej i obcej.

ZBIORY AUDIOWIZUALNE

W zbiorze kaset video i płyta CD są pozycje z dziedzin: język polski, historia, religia, język angielski, a także słowniki, lektury szkolne, filmy edukacyjne na płytach CD,

CZASOPISMA

Istnieje także możliwość skorzystania z gazet i czasopism. Poza czasopismami fachowymi dla nauczycieli w bibliotece prenumerowane są: „Młody Technik” i „Cogito”, jest też bogaty zbiór czasopism archiwalnych, np. „Mówią wieki” z historii, „Polonistyka”, „National Geographic” i inne.

Maturzyści mogą wypożyczać przykładowe arkusze maturalne z różnych przedmiotów na poziomie podstawowym i rozszerzonym a także maturalne biuletyny informacyjne.

KRONIKI

W bibliotece znajdują się kroniki szkolne uzupełniające na bieżąco przez bibliotekarza, z których można poznać historię szkoły.

ICIM

Od 1 września 2006r. w czytelni znajduje się Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej otwarte w godzinach pracy biblioteki. ICIM to projekt Ministerstwa Edukacji i Nauki współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego pod nazwą „Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej w bibliotekach szkolnych i pedagogicznych”