https://www.facebook.com/zsp2koluszki?locale=pl_PL
Uczniowie klasy mechatronicznej w ostatnim roku nauki maja możliwość przystąpienia do egzaminu SEP.
Co to za egzamin? Egzamin SEP (Stowarzyszenia Elektryków Polskich) to państwowy sprawdzian wiedzy z zakresu eksploatacji urządzeń, instalacji i sieci elektroenergetycznych. Dla przyszłego mechatronika jest to najważniejszy certyfikat potwierdzający znajomość przepisów bezpieczeństwa oraz zasad technicznych przy pracy z prądem.
Co dają te uprawnienia? Zdanie egzaminu skutkuje otrzymaniem tzw. uprawnień SEP do 1 kV w zakresie eksploatacji (E). W praktyce oznacza to:
- Legalną pracę: Prawo do zajmowania się montażem, konserwacją i naprawą urządzeń elektrycznych oraz linii produkcyjnych.
- Atut na rynku pracy: Pracodawcy w branży przemysłowej i automatyce wymagają tych uprawnień już na etapie rekrutacji.
- Wyższe zarobki: Posiadanie oficjalnych certyfikatów otwiera drogę do lepiej płatnych stanowisk technicznych.
To milowy krok w karierze zawodowej każdego młodego inżyniera i technika. Zachęcamy wszystkich piątoklasistów do skorzystania z tej okazji!
